Arda Güler’e Arda Turan uyarısı! ‘Paranın ağırlığını kaldıramamıştı’

Jorge Jesus idaresindeki Fenerbahçe’de Arda Güler taraftarın sevgilisi haline geldi. 17 yaşındaki oyuncu müddet bulduğu dakikalarda gösterdiği performansla kendisine hayran bıraktı. Arda Güler’in performansını Cemal Ersen kıymetlendirdi. Milliyet Gazetesi’nin usta kalemi, Arda Güler’e Arda Turan üzerinden bir ikazda bulundu.

Fenerbahçe’nin Dinamo Kiev’le oynadığı müsabakada Arda Güler epey etkileyici bir rol oynadı. 17 yaşındaki on numara, rakip fileleri 1 sefer havalandırdı ve grup arkadaşlarına 1 gol pası verdi. Arda Güler bu performansıyla sarı-lacivertli formayla Avrupa kupalarının küme ve sonrası evrelerinde gol atan en genç oyuncu unvanının sahibi oldu. Avrupa’da birinci kere gol atan Arda Güler, bu dönem toplamda 3 sefer rakip fileleri havalandırdı.

UEFA Avrupa Ligi arenasında da bu dönem bir rekor kıran Arda Güler, Jude Bellingham’ı geride bırakarak bu dönem Avrupa kupalarının küme etabında bir maçta hem gol atan hem de asist yapan en genç oyuncu oldu.

Arda Güler’in bu performansı sonrası Milliyet Gazetesi müelliflerinden Cemal Ersen bir yazı kaleme aldı. İşte Cemal Ersen’in yazısı…

Türk futbolunda bir yıldız adayı daha doğuyor. İsmi; Arda Güler.
Yetenekli, zeki, hırslı ve gencecik. Yolu çok uzun. Mesleğine Avrupa’da devam etmesine kesin gözüyle bakıyor herkes.
Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus’un himayesinde kısa vakitte büyük kademe kaydeden Arda, şimdiden yurt dışında değerli kulüplerin radarına girmiş durumda.
Onu izlerken Arda Turan geliyor aklıma. Çıkarmaya çalışıyorum beynimden. Benzetmek istemiyorum. Bahtı birebir olmasın diyorum.

Galatasaray’da başlayıp İspanya’nın deve dişi üzere ekiplerinde devam eden, lakin bir o kadar da çalkantılı geçen futbol hayatında şan, şöhret ve paranın tartısını kaldıramamıştı Arda Turan. Hikayesi de acıklı bitti.
Arda Güler pırıl pırıl bir genç. Yiyeceği fırın dolusu ekmek var. Dikkate alması gereken düzgün ve berbat örnekler var. Dahası onu izlerken keyif alan milyonlarca insan var. Kimseyi senden yoksun bırakma Arda.

Arda geleceğinin planlamasını yaparken “menajer” tuzaklarından uzak durmalı. Elini verdin mi kolunu kaptırırsın bu düzende.
Fenerbahçe Başkanı Ali Koç pamuklarda saklamalı onu, evladı üzere muhafazalı. Arda’yı para makinesi değil, sağlam karakterli, kendisini Arda Güler yapan bu kulübün bedelleriyle yükselecek bir pırlanta üzere görmeli.
Son kelamım genç kardeşime; görüyorum ki ivedi etmeden, teker teker çıkıyorsun merdivenleri. Aman o denli devam et. Kesinlikle idolün olan futbolcular vardır. Onların hikayelerini de sindire sindire oku. Ancak sakın Arda Turan’a benzeme.

Ders al, ders vermeye kalkma. Mesela Tugay Kerimoğlu’nun dünyanın en üst seviye liginde senelerce nasıl kaldığını sorgula. Hatta git ağabeyine sor muvaffakiyetinin sırrını. Jübilesinde on binlerce Blackburn Rovers taraftarının kendisini “Tugay” maskesi ile nasıl uğurladığını anlatsın. Şayet gözleri doluyorsa, senin de çıkarman gereken iletiler vardır içinden. İstikrar, mütevazılık, profesyonellik ve yetenek.
Seni çok çok güzel yerlerde göreceğimizden eminim. Ne kendini üz, ne sevenlerini. Bahtın açık olsun ARDA GÜLER…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir