Bakan Nebati: 7,1 milyon mükellef e-Tebligat uygulamasından ücretsiz olarak faydalanıyor

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, sosyal medya hesabından, Elektronik Tebligat Uygulamasına (e-Tebligat)ilişkin paylaşımda bulundu.

Söz konusu uygulamanın Bakanlığa bağlı Gelir Yönetimi Başkanlığı tarafından geliştirildiğini kaydeden Nebati, “e-Tebligat ile hem elektronik ortamda bildiri ettiğimiz 105 milyon dokümanın tebligatına ait süreçleri etkinleştirdik hem de yalnızca posta masrafından 1,8 milyar lira tasarruf sağladık. e-Tebligat uygulamasından, 5,9 milyon gerçek kişi ve 1,2 milyon hukuksal kişi olmak üzere 7,1 milyon mükellefimiz fiyatsız olarak faydalanabiliyor” sözünü kullandı.

Nebati, uygulamayı istekli olarak kullanan çok sayıda vatandaşın da bulunduğunu belirterek, e-Tebligat üzerinden Vergi Denetim Kurulu, Ticaret Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığının yanı sıra Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığına ilişkin dokümanların de bildiri edilebildiğini aktardı.

Bugüne kadar başka kurumlar için 4 milyona yakın belgeyi elektronik olarak bildirim ettiklerinin altını çizen Nebati,şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bu yıl içinde başlayan uygulama ile e-Tebligat uygulaması kapsamında olan mükelleflerimiz ismine düzenlenecek trafik para cezaları da elektronik olarak bildiri edilecek. Kelam konusu uygulamanın hayata geçmesinde katkısı olan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bakanlık olarak hem mükelleflerimizin hem de başka kamu kurumlarımızın süreçlerini kolaylaştıracak uygulamaları hayata geçirmeye devam edeceğiz.”

(AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir