Hadımköy Halk Ekmek fabrikası yalanı belgelendi! İşte karşılaştırmalı faturalar

CHP’li İBB yönetimi, 2018’de AK Parti devrinde yüzde 50’si tamamlanan, tüm mekanik donanımları satın alınan Avrupa’nın en büyük ekmek fabrikasının üretimini 2019’da vazifeye gelince durdurmuş ve sonrasında 3 yıl akabinde tamamlamıştı.

23 Temmuz’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı büyük bir merasimle hizmete açılan Hadımköy Halk Ekmek Fabrikası’nın 3 aydır ekmek üretmediği ortaya çıktı.

ÇALIŞTIRILMADIĞININ YENİ DELİLİ ELEKTRİK FATURASI

AK Parti İstanbul Vilayet Lider Yardımcısı Fahri Şahin toplumsal medya hesabından İBB’nin Halk Ekmek fabrikalarının elektrik faturalarını paylaşarak “Günlük tüketimlere baktığımda 21-22-23 Temmuz’da tüketim birden artıyor, sonraki gün tekrar düşüşe geçiyor. Elektrik tüketiminden gözüken yalnızca açılış merasimi için fabrikayı 3 gün çalıştırmışlar. O da anca % 20 kapasite ile. CHP’li İBB’nin İstanbul halkına söylediği Halk Ekmek Üretim Yapıyor palavrasını, ilgili fabrikalara ilişkin güç tüketim raporlarını mukayeseli evraklarıyla açıklıyoruz. Bir kezcik olsun bu milleti yanıltmayın!” ifadelerini kullandı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir