İlk kez oruç tutan 500 çocuk birlikte iftar açtı, ortaya çok güzel görüntüler çıktı

Tuzla Belediye Lideri Dr. Şadi Yazıcı tarafından hayata geçirilen ve 8-14 yaş ortasındaki çocukların kendi gelişimlerine katkı sağlaması emeliyle sanattan spora onlarca farklı branşta eğitimler alabildikleri Tuzla Belediyesi Bilgi Konutu’na giden öğrenciler, iftar programında bir ortaya geldiler.

Tuzla’nın 17 mahallesinden Bilgi Konutu’na gelen ve birinci kere oruç tutan 500 çocuk, Ayyıldız Toplumsal Tesisleri’nde Tuzla Belediye Lideri Dr. Şadi Yazıcı ile iftar yaptılar. Her Ramazan ayının 2’nci gününde klasik olarak gerçekleşen Liderle birinci oruç defa oruç tutan çocukların buluşmasında Lider Yazıcı, çocuklar ile tek tek sohbet ederek fotoğraf çektirdi. Çocuklarla Lider Yazıcı’nın buluşması renkli anlara sahne oldu.

Program sırasında açıklamalarda bulunan Tuzla Belediye Lideri Dr. Şadi Yazıcı, “Ramazan ayına girdik. Ramazan ayına kavuşturan Rabbime hamdolsun. Bizim artık klasikleşmiş Ramazan ayının ikinci günü ikinci iftarımızı ömründe birinci sefer oruç tutan çocuklarımızla yapıyoruz. Bugün onlarla ve arkadaşlarıyla birlikteyiz. Ramazan ayının rahmeti, rahmeti, sevinci, memnunluğu hem de birinci kez oruç tutan çocuklarımızın heyecanı bizlere farklı memnunluk veriyor. Ben kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bizim sofralarımızı şenlendirdiler. Ayrıyeten bereketlendirdiler. Fakat çok daha değerlisi şereflendirdiler” dedi.

Açıklamasının devamında “Ömrü hayatında birinci kere oruç tutmaya başlayan çocuklarımızla birebir sofrayı paylaşmak, bambaşka bir gurur” diyen Lider Yazıcı, şöyle devam etti: “Medeniyetimizin bu evlatlarını daha güzel noktalarda daima birlikte Ramazan’da da bayramda da Rabbim bizleri birebir masada buluştursun. Birliğimizi beraberliğimizi ve kardeşliğimizi artırsın. Herkesin tekrar Ramazan ayını tebrik ediyorum.”

İşte iftar programında kareler;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir