Merkez Bankası’nda görev değişikliği iddiası: Kavcıoğlu yerine düşünülen üç isim…

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan‘ın cumartesi günü açıklaması beklenen yeni kabine merakla bekleniyor. Erdoğan’ın iktisadın başına eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek‘in yeni dönemde Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile çalışmak istemediği ve yerine düşünülen 3 ismin olduğu öne sürüldü.

Tayyip Erdoğan’ın 28 Mayıs Pazar günü yapılan 2. tur seçimlerinde yine seçilmesinin akabinde gözler kabineye çevrildi. Erdoğan’ın cumartesi günü saat 22.00’de açıklayacağı listede iktisat idaresine ait sürpriz isimlerin yer alması bekleniyor.

Haberler.com’un haberine nazaran; Mehmet Şimşek’in kendisine yapılan teklifi kabul ettiği ve iktisattan sorumlu cumhurbaşkanı yardımcısı olarak misyon yapacağı tabir ediliyor.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın ise ikiye ayrılması beklentisi güçlenirken, bu bakanlıklardan birisinin başına ise gelebilecek isim olarak Cevdet Yılmaz‘ın isminin geçtiği öğrenildi.

Öte yandan Şimşek’in Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile çalışmak istemediğini öne süren gazeteci İsmail Saymaz, yerine düşünülen isimlerin de Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar olduğunu aktardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir