Tarlabaşı’nda tacizi engelleyen esnafı kurşunlayan maganda: Zorumuza gitti

İstanbul Tarlabaşı Bulvarı’nda 3 Ekim 2022’de meydana gelen olayda, iki sanığın kaldırımda duran yabancı asıllı bayanları taciz etmiş ve bayanlar korkarak etraftaki bir markete sığınmıştı.

Market sahiplerinin ortaya girerek evvel kelamlı olarak iki kişiyi uyardığı olayda, bir müddet sonra arbede yaşanmıştı. Oradan ayrılan sanıklar, silah alıp geri gelmiş ve market çalışanlarına ateş etmişti. Sokaktakiler etrafa kaçışırken, polisin yakaladığı sanıklar çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı.

O davada birinci duruşma görüldü. Tutuklu sanıkların ve şikayetçilerin katıldığı duruşmada, marketi kurşunlayan sanığın savunması alındı.

Marketi kurşunlayan sanığın “Şikayetçilerden özür dilerim. Alkollüydüm. Şikayetçilerin ziyanları varsa gidermeye hazırım. Tahliyemi talep ederim” dediği öğrenildi.

“ZORUMUZA GİTTİ”

Diğer sanığın ise “İstiklal’de bir yer kapanana kadar alkol içtik. Yabancı asıllı bayanlarla ortamızda bir sorun çıktı. Bize hakaret ettiler. Daha sonra orada bulunan bir işyerinden çıkan şikayetçiler bize müdahale etti. Bana yumruk attılar. Şikayetçileri öldürme ya da yaralama kastımız yoktur. Zorumuza gitti, bir gaflete geldik, Ahmet ateş etti” dediği öğrenildi.

Söz alan öteki sanığın ise “Ben yere ateş ettim, öldürme kastım yoktur” dediği tabir edildi.

Dükkan sahibi baba ve oğulları ise sanıklardan şikayetçi olmadılar.

Mahkemenin, sanıkların tahliye taleplerini reddederek tutukluluk hallerinin devamına karar verdiği ve duruşmanın ertelendiği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir