Yedinci kattan düşmüştü! Sedefnur’un ailesinden yeni talep

Olay, 9 Ocak’ta Körfez ilçesi Yavuz Sultan Selim Mahallesi’ndeki bir sitede meydana geldi. Kocaeli Üniversitesi Mimarlık Fakültesi son sınıf öğrencisi Sedefnur Çağlar, polis memuru olan erkek arkadaşı Ahmet Cet ile birlikte, polis memuru O.Ç.’nin konutuna misafirliğe gitti. Burada 2 polis memuru ve E.Ş. isimli bayanla alkol aldığı tez edilen Sedefnur Çağlar, sabah saatlerinde 7’nci kattaki dairenin balkonundan düştü. Sedefnur, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ağır bakımdaki tedavisinin akabinde servise alındı.

Körfez Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı. Hakkında idari soruşturma da başlatılıp açığa alınan polis memuru Ahmet Cet, ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçlamasıyla tutuklanıp cezaevine gönderildi. Meskenin sahibi polis memuru O.Ç. idari soruşturma nedeniyle açığa alınıp savcılıktaki tabirinin akabinde özgür bırakıldı. Olay anında meskende bulunan O.Ç.’nin kız arkadaşı E.Ş. ise emniyetteki sözünün akabinde özgür kaldı. Hastanede tedavisi tamamlanan Sedefnur, ailesinin isteği doğrultusunda ambulansla memleketi Sivas’a götürüldü.

Olayın akabinde Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın birinci duruşması 20 Ekim’de Kocaeli Adliyesi’nde görüldü. Tutuklu sanık Ahmet Cet, olayın yaşandığı meskenin sahibi polis memuru O.Ç. ve O.Ç.’nin kız arkadaşı E.Ş. salonda hazır bulunurken, yürüme mahzuru bulunan Sedefnur Çağlar ise sıhhat sorunları nedeniyle duruşmaya katılamadı.

İFADESİNİN ALINABİLMESİ İÇİN ‘NAİP HAKİM’ ATANACAK

Davanın birinci duruşmasında tutuklu sanık Ahmet Cet, O.Ç. ve kız arkadaşı E.Ş.’nin sözleri alındı. Sedefnur’un sözünün alınamaması üzerine, ailenin avukatları mahkeme heyetine davanın daha sağlıklı ilerleyebilmesi için ‘naip hakim’ atanması talebinde bulundu. Mahkeme heyeti talebi kabul etti. Bunun üzerine atanacak olan bir naip hakim, uzman psikolog ve her iki tarafın avukatlarının da bulunduğu bir heyet, ikinci duruşma öncesinde belirlenen bir tarihte Sedefnur’un yaşadığı Sivas’taki meskene giderek tabirini alacak. Dava, Sedefnur’un sözünün eklenmesinin akabinde 19 Ocak tarihinde olan ikinci duruşmayla devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir